PRAVIDLA TURNAJE

Turnaje se zúčastní 20 družstev, ta budou nalosována do 4 skupin po 5 týmech. Z každé skupiny postoupí první 2 týmy do čtvrtfinále.

6)      Penalty

Turnaj budou tradičně řídit kvalifikovaní rozhodčí. Hrací čas ve skupinách bude 1 x 12 minut . Od čtvrfinále 1 x 15 minut a finále 2 x 10 minut.

Hraje se dle futsalových pravidel (4+1) včetně akumulovaných faulů.
Na tomto turnaji se bude za PÁTÝ FAUL družstva v zápase a každý další následující kopat pokutový kop z hranice 10 metrů.

Hráč, který dostane v utkání červenou kartu je automaticky vyloučen.
Soupeřovo družstvo bude hrát 2 minuty přesilovou hru 4 na 3. Pokud vstřelí branku, čtvrtý hráč oslabeného týmu se automaticky vrací do hry. (Nikoliv však ten samý hráč, co byl vyloučen)
V příští utkání však SMÍ nastoupit - POZOR ZMĚNA OPROTI PŘEDEŠLÝM ROČNÍKŮM.

Minimální počet hráčů na hřišti je 3 + 1, pokud budou vyloučeni 2 z jednoho týmu, následuje kontumace 0:5.

Kdy se zastavuje čas:

- Při pokutovém kopu

- Při pátém a každém dalším akumulovaném faulu družstva, za který je nařízen desetimetrový pokutový kop. Čas je zastaven od signalizace rozhodčího časoměřiči až po rozehrání nové akce

- Při udělení červené karty a to od momentu udělení do doby, než dá rozhodčí pokyn k zahájení přesilové hry

- Při zakopnutí míče do prostor za hlediště

- Při zranění hráče pro možnost ošetření na hrací ploše

Výpis futsalových pravidel:

• Hraje se na auty, které se rozehrávají z boční čáry nohou, přešlap je povolen, ale hráč se musí dotýkat alespoň částí nohy postranní čáry. Míč musí být v klidu a musí se rozehrávat buď z postranní čáry nebo do 25 cm od čáry směrem ze hřiště.

• Roh se rozehrává klasicky, aut za brankou vyhazuje brankář rukou a SMÍ házet přes půl hřiště. Branky nesmí být dosaženo přímo z výkopu, rozuměno přímou střelou z poloviny hřiště bez předchozí rozehrávky.Hráč může zahájit přímou střelou, ale pokud nebude míč tečován, není branka uznána.

• Po obdržené brance rozehrává tým v půlícím kruhu.

• V play-off se v případě nerozhodného výsledku budou kopat penalty. Nejdříve 3 na každé straně, poté již jedna proti jedné, ve které již může být stejný střelec.

• Branku nelze dosáhnout kopem z autu, hodem rukou nebo z nepřímého kopu, pokud ovšem tento některý hráč netečuje.

• Při standartních situacích musí být bránící hráč 5 metrů od rozehrávajícího, v případě že tak neučiní, upozorňuje jej rozehrávající hráč vstyčením ruky. Tyto situace musí být rozehrávány do 4 vteřin, výjma výkopu při zahájení utkání a obdržení branky a penalty, tam se 4 vteřiny nepočítají.

• Malá domů se nesmí chytit do rukou a po výhozu brankáře ji může bránící hráč náhrat až v případě po dotyku protihráče, nebo může hrát brankář znovu až na soupeřově polovině. Pokud se ale brankář zapojí do hry na soupeřově polovině, nesmí už na své polovině hrát. Mohl by jen v okamžiku, že se dotkl soupeř, nebo byla hra jinak přerušena. Jednalo by se jinak o dvojí hraní. Při posouzení malé domů u dvojí hry musí být jasně čtelný úmysl nahrát svému brankáři. pokud se hráč ukopne, zakopne, nebo jiným způsobem mine a míč nechtěně nahraje zpět brankáři, nemusí být tato sitace posouzena jako dvojí hra.

• Mezi zápasy je plánována maximální pauza - 2 minuty, proto žádám o co nejzodpovědnější přístup, který se tohoto týká. V případě, že některý tým určený začátek utkání nestihne, následuje kontumace s výsledkem 0:5.

• Každý týmpovinnost předat řádně vyplněnou soupisku svého týmu, a to nejpozději 20 minut před začátkem jeho základní skupiny !!!